مدرسه درمانگری

علم روان‌شناسی و مشاوره در ردیف یکی از پایه­‌ای­ ترین ضرورت­‌های زندگی انسان امروز و در دوره‌­ای که انسان سالم محور توسعه پایدار تلقی می‌­شود، اهمیت روزافزون یافته­ است و در تلاش است تا  بتواند نقش موثری را در پرورش سلامت و بهداشت روانی انسان­‌ها ایفا کند. در راستای تحقق این تلاش، تربیت نیروهای متخصص و برخوردار از صلاحیت حرفه‌­ای از مهم­ترین اهداف و مأموریت­های نهادهای مرتبط با این امر محسوب می­شود. اقبال روزافزون به آموزشهاي حرفه­ای و تخصصی در حوزه روانشناسی و مشاوره حاكي از آن است که این آموزش‌ها ضرورتی اجتناب ناپذیر برای تربيت نيروي انساني متخصص و ارتقای كيفيت خدمات سلامت و بهداشت روان به­‌شمار می­رود.

مجموعه مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی با توجه به برخورداری از سرمایه­ های ساختاری، علمی و تخصصی در پاسخ به نیاز دانشجویان و دانش ­آموختگان در حوزه روان‌شناسی و مشاوره از تابستان ۱۳۹۸ اقدام به تشکیل «مدرسه درمانگری» در چهار فصل و با هدف آموزش‌­های کاربردی دانش روز روانشناسی و مشاوره و ارتقای مهارت‌های  حرفه­‌ای و تخصصی با تمرین­‌های عملی تحت نظارت تخصصی اساتید مجرب  از کلاس درس تا اتاق درمان نموده‌­است.

دوره­‌های آموزشی در «مدرسه درمانگری» به صورت کوتاه مدت (کسب دانش و مهارت در یک زمینه معین) و بلند مدت (دوره­های جامع  تربیت درمانگر در حوزه­‌های زوج و خانواده، کودک و نوجوان، اختلالات بالینی بزرگسال با رویکردهای مختلف، تربیت مدرس در حوزه­‌های ارتقایی و پیشگیرانه و …)  طراحی و توسط اساتید متخصص و مجرب در حوزه­‌های ذکر شده و با روش­های مشارکت فعال و به ­صورت کاربردی و تمربن‌­های عملی کارورزی ، با تعداد افراد محدود برگزار می­‌شود.

معرفی دوره‌­ها و کارگاه­‌ها در هر فصل از طریق سایت مجموعه مراکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره، کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به اطلاع متخصصان می­‌رسد.

مدرسه درمانگری