خدمات درمانی

مرکز خدمات روان­ شناسی و مشاوره (3) به عنوان کلینیک تخصصی مادر و کودک با بهره­ مندی از اساتید، فارغ­ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه شهید­ بهشتی و با تمرکز بر آموزش و مداخلات پیشگیرانه درکودکان پیش ­دبستانی و خانواده­ های آن­ها، به ارائه خدمات زیر می­ پردازد:

بازی­ درمانی: یکی از اصلی ترین روش ­های مورد استفاده در کاهش مشکلات دوران کودکی، افزایش اعتماد­به ­نفس و کاهش مشکلات توجه و تمرکز، بازی ­درمانی است. در کلینیک مادر و کودک با وجود اتاق بازی مجهز و بازی درمانگران با تجربه، در موارد مورد نیاز از بازی­ درمانی استفاده خواهد شد.

هنر­درمانی: موسیقی ­درمانی، نمایش­ درمانی و دیگر گرایش­­های هنر­درمانی به صورت انفرادی و گروهی در کودکان و نوجوانان به ­کاربرده می­ شوند.

کاردرمانی: خدمات تخصصی کاردرمانی در کاهش مشکلات حسی- حرکتی کودکان با نیازهای خاص مورد استفاده قرار می­گیرند.

روان­ درمانی: روان­ درمانی انفرادی و گروهی در نوجوانان و با هدف کاهش مشکلات هیجانی، تحصیلی، ارتباطی و خانوادگی اجرا می­شود.

فعالیت­ های ارتقاء و پیشگیری:

آموزش والدین و خانواده درمانی: مشکلات دوران کودکی و نوجوانی ارتباط بسیار نزدیکی با رفتارهای والدین دارد. فرزندپروری و مهارت­ های آن توسط متخصصان مجرب کلینیک مادر و کودک به والدین آموزش داده می­ شود.

برنامه ویژه کلینیک، "مائده": برنامه "مائده" با استفاده از پیشرفته­ ترین روش­ ها و آخرین یافته­ های دانش روان­شناسی، با تأکید و توجه خاص به ویژگی­ های فرهنگی "بر اساس نیازها و اولویت­های خانواده ایرانی"، توسط تیم برگزیده­ ای از اساتید دانشگاه و روان­شناسان توانمند و متخصص به منظور آموزش، حمایت، پیشگیری و حل مشکلات والدین و با هدف غنی ­سازی رابطه والد- کودک، به ویژه مادر و کودک طراحی و برنامه ­ریزی شده است. در این برنامه، مادر از ماه­ های اول بارداری، همراهی خواهد شد تا به بهترین شیوه با فرزند دلبند خود و نیازهای منحصر به فرد او هماهنگ شود و راه رشد و تکامل او را تسهیل نماید. این برنامه تا 2 الی 3 سالگی کودک ادامه دارد.